boşanma davaları için delil toplama

BOŞANMA DAVALARI

BOŞANMA DAVALARI

BOŞANMA DAVASI NEDİR?

Boşanma davası çiftlerin aile birliğini dağıtması sonlandırması amacı ile aile mahkemelerine başvurarak açmış oldukları dava türüdür. Belirli sebepler öne sürerek boşanma talep edilmektedir.

Ayrılmak eşlerin ayrılıklarının resmiyet kazanmasını sağlar. Bu tür davalar kişilerin birbirleriyle bağlarının tamamen kopmasını gerektirir.

Boşanma davası açmak için farklı farklı neden nedenler öne sürülmektedir.  Günümüzde en çok görülen boşanma davaları anlaşmalı olarak gerçekleşen ayrılık davalarıdır bu yönde ilerleyen davalar diğerlerine göre daha sorunsuz ve daha kısa süre içerisinde sonuçlanır. Boşanma davalarının türlerine baktığımızda şiddetli geçimsizlik, zina, aldatma gibi nedenlerden dolayı ya da karşı tarafın onurunu kırıcı davranışlardan, suç işleme ve benzeri konulardan dolayı açılan ve gerçekleşmekte olan davaları görmekteyiz.

BOŞANMA DAVASI AÇMA NEDENLERİ

Boşanma davası açma nedenleri, konularından bir tanesi zina yani aldatma bu konuda kişiler aldatıldığını tespit ederse ayrılık davası açma yönüne gider. Boşanma davası nedenlerinden bir tanesi de taraflardan birinin diğerine karşı şiddet içerikli eylemlerde bulunması hakaret içeren konuşmalar yapması olabilir.

Çiftlerin anlaşmaması nedenlerinden bir diğeri ise; taraflardan birinin akıl hastalığı gibi bir sebebinin bulunması da olabilir. Kişinin akli dengesi ile ilgili bir takım sorunları varsa bir hastalığı söz konusu ise; bu boşanmak için geçerli bir nedendir.

Boşanma davası bazı evlilikler için belki de çıkış yoludur. İlişki çıkmaza girmişse içinden çıkılamayacak gibi anlaşmazlıklar yaşanıyorsa birtakım aykırı nedenler söz konusu ise; taraflar karşılıklı olarak bu ilişkiye son vermeli ve ayrılma davası gerçekleşmelidir.

Mahkeme davası eğer eşinizden boşanmanız gerektiğine inanıyorsanız birtakım konulardan huzursuzsanız birtakım şüpheleriniz mevcut ise bunları anlatabiliyor fakat kanıtlayamıyorsanız özel dedektiflerimizden bu konu ile ilgili araştırma yapmalarını isteyebilirsiniz. Yapılacak olan araştırmalar neticesinde anlattığınız fakat kanıtlayamadığınız bütün konuları elinizde olan belgeler ile mahkemeye sunabilir ve boşanma davasının gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle dava sürecinizde uzamadan sonlanacaktır.

BOŞANMA DAVASI NASIL AÇILIR?

Boşanma davası karşılıklı olarak kişilerin anlaşması ve beraber anlaşmalı olarak boşanmalarını talep etmeleri ile imzalayacakları bir sözleşme eşliğinde aile mahkemelerine başvurmaları ile de açılabilir.

Eşler arasında ayrılık ve boşanma davaları bu kadar kolay açılmamaktadır. Bazı durumlarda taraflardan biri boşanmak isteyip diğer taraf boşanmayı istemeyebilir bu durumda taraflardan boşanmak isteyenin en yakın aile mahkemesine giderek boşanma davası hakkında mahkeme heyetine bir dilekçe sunması gerekecektir.

Boşanma davası mahkeme heyetine sunulan dilekçedeki gerekçe yeterli görülür ise sürecin başladığına dair bir posta alacak ve bu postayı aldıktan sonra elinizdeki belgeleriniz ve delilleriniz de yeterli görülür ise; ayrılık davanız sonuçlanacaktır. Elinizdeki belgeleriniz verileriniz yeterli görülmez yeterli argümana sahip olamazsanız boşanma davası red olabilir bu durumda  yeterli argümanı delili toparlayabilmek ve davanın görülmesini sağlayabilmek için dedektif bürolarından hizmet almanız gerekecektir

BOŞANMA DAVALARINDA YASAL SÜREÇ

Boşanma davalarında yasal süreç; bu davalarda tarafların ellerinde bulunan delillere, belgelere ve tabii tarafların tutumlarına göre şekil almaktadır. Mahkemeler taraflardan birinin zina yapması durumunda hızlı ve kısa bir süre içinde sonuçlanacaktır.

Mahkemelerde yasal süreç; dava kapsamında uyulması gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Bu hususların başında mahkemeye sunulması gereken somut deliller gelmektedir. Eğer somut delilleriniz yeterli değil ise bu süreç uzayacaktır.

Boşanma davalarında yasal süreç; dava yasal olarak geçerli görülen nedenler ile açılmış ise dava görülebilir ve sonuç alabilirsiniz. Fakat davanız geçerli görülen sebepler ile açılmamış ise düşebilir yani red olabilir. Özel dedektiflik büromuz bu tür süreçlerde yanınızda yer alarak delilleri ne zaman mahkemeye sunmanız gerektiği ne şekilde kullanmanız gerektiği ile ilgili sizlere ayrıntılı olarak bilgi vermektedir. Unutmayın bu tür dava süreçlerinde zamanlama çok önemlidir.

BOŞANMA DAVASI İÇİN DELİL TOPLAMAK

Boşanma davaları için delil toplama kendinize göre farklı nedenlerden mahkemeye başvurmuş olabilirsiniz gerekli gördüğünüz nedenler dahilinde boşanmanın gerçekleşebilmesi için bir takım somut delillere ihtiyaç duyacaksınız bu deİiller elinizde olursa eliniz çok daha güçlü olacaktır.

Boşanma davaları için delil toplama özel dedektiflik hizmetleri arasında yer alan bu araştırma ayrılmak için gerekli gördüğünüz nedenler ile ilgili ayrıntılı olarak araştırma yapılmasını bilgi toplanması ve konunun detaylı olarak incelenmesini gerektirmektedir. Yapılan araştırmaların sonucunda ise belirtmiş olduğumuz somut deliller yani İhtiyacınız olan deliller toparlanmak da ve sizlere mahkemeye sunmamız gereken haliyle teslim edilmektedir.

BOŞANMA DAVALARI İÇİN DEDEKTİF TUTMAK

Boşanma davaları için dedektif tutmak çoğu zaman gerek duyulan birçok kişi tarafından gerçekleştirilen bir eylemdir. Eğer davanın red olmasını istemiyorsanız istediğiniz gibi sonuçlanmasını istiyorsanız dedektif tutmanız gerekecektir.

Delil toplamak için dedektif tutmak belirttiğimiz gibi davanın sonuçlanabilmesi için yeterli olan delillerin toplanabilmesi açısından ihtiyaç duyulan bir konudur. Dedektif sizin için yapacağı araştırmaları ile elde etmiş olduğu tecrübelerinden de yararlanarak gerek hukuki bilgisi gerekse deneyimleri sayesinde bu sürecin istediğiniz gibi gerçekleşmesi için size yardımcı olacaktır.

BOŞANMA DAVALARINDA ÖZEL DEDEKTİFLİK ÇÖZÜMLERİ

Boşanma davaları ülkemizde konu ile ilgili hukuk kuralları ve yasalar çerçevesinde ayrılma gibi kritik unsurlar içeren davalarda delillerin ne denli önem taşıdığı genel anlamı ile bilinmemektedir. Bu nedenle de insanlar bilinçsizce hareket edip bilinçsizce yönlendirilmektedir.

Boşanma davalarında özel dedektiflik çözümleri taraflar ile ilgili olan durumların tek tek gözden geçirilmesi ve somut bir şekilde sunulmasıdır. Düşünebilirsiniz delilleri elde edip sunmak neden özel dedektiflik çözümlerinden diye.. Şöyle ki özel dedektifler sizlerin fark edemediği gözden kaçırdığı birçok ayrıntıyı fark eder ve birçok ayrıntıya dikkat eder.

Boşanma davaları konusunda özel dedektifler tecrübelerine dayanarak sizlere memnun kalacağınız bir hizmet vereceklerdir.

BOŞANMA DAVASI İÇİN DELİL OLUŞTURMA ÇALIŞMALARI

Boşanma davası için delil oluşturma özel dedektifler tarafından ve özel dedektiflik büroları tarafından titizlikle yürütülen bir çalışmadır. Yapılan kapsamlı araştırmalar ve takipler sonucunda mahkemede avukatlar eşliğinde sunulacak olan deliller incelenerek tek tek toparlanır ve bir araya getirilir.

Mahkemeler için delil oluşturma özel dedektiflik hizmetleri arasında yer alan teknik takip sanal takip ve fiziki takip gibi takip çalışmalarından faydalanan özel dedektifler konu ile ilgili gerekli olan ve mahkemede ihtiyaç duyulacak olan bütün bilgileri belgeli yelek somut deliller halinde bir araya getirir. Kişilerin mahkemeye sunabilecekleri şekilde kendilerine teslim eder. B Boşanma davanız için gerçekleştirilen bütün çalışmaları inceleyebilir ve takip edebilirsiniz.

Boşanma davası için delil oluşturma hizmetimiz ile ilgili bilgi almak aklınıza takılan sorulara yanıt alabilmek için 7/24 danışmanlarımıza danışabilir kendilerinden bilgi alabilirsiniz. Boşanma davasının yanında velayet davası ve nafaka davası gibi konular ile ilgili de ayrıntılı olarak araştırmalar yapılmakta ve sizlere yardımcı olunmaktadır.

BOŞANMA DAVASI İÇİN AVUKAT HİZMETİ

Boşanma davası için avukat hizmeti özel dedektif büromuz yılların vermiş olduğu tecrübe ve deneyim sayesinde birçok avukat ile ortaklaşa hareket etmekte ve beraber çalışmaktadır. Ortaklaşa hareket etmiş olduğumuz avukatlarımız sizlere İhtiyacınız olan bilgilendirmeyi yaparak ayrılma davasının ne yönde ilerleyeceğini, ne şekilde sonuçlanabilecek, nasıl bir süreç ile karşı karşıya kalacağınızı haklarınızın neler olduğunu ayrıntılı olarak anlatmaktadır.

Boşanma davası için avukat hizmeti kabul edersiniz ki boşanma davası sürecinde profesyonel bir avukat ile çalışmanız sizin açınızdan bu sürecin çok daha kolay sonuçlanmasını sağlayacaktır. Avukatın yanı sıra özel bir dedektif ile çalışmanız ve hatta sizin için araştırmalarını yapan dedektif ile avukatın ortak hareket ederek planlı ve programlı bir şekilde bu süreci yönetmesi çok daha faydalı olacaktır.