Dedektiflik Nedir?

dedektiflik nedir

DEDEKTİFLİK NEDİR?

Dedektiflik nedir?,çeşitli suç davalarında ve olaylarında, hukuk işlemlerinin süresi boyunca veya hakimin aldığı kararlarda, yanlış olarak çıkartılan sonuçlarla karşılaşıldığı sıkça görülen konulardan bir tanesidir. Ve dedektif hizmetleri tamda bu devrelerde olayları düzeltmeye çalışmak için hizmet vermektedir. Avrupa kongresi yasalarının gereğince suçluların; zararına kabul edilebilecek olan bütün kanıtları bir araya getirmek için dedektif yetkisi verilen kişilerin bulunduğu bilinmektedir. Gene aynı kurallar içerisinde; olayların ve suçluların, işledikleri suçları tam olarak ortaya çıkartmakta, kanıtların profesyonel bir şekilde bir araya getirilmesinde, profesyonel dedektiflik çalışmaları gerçekleştirilen bürolardan yararlanılması, suç olaylarına bir açıklık getirmeye yetecektir.

En sık karşılaşılan sorulardan bir tanesi olan, Dedektiflik nedir? sorusuna yanıt olarak; suç olaylarını önleme veya önüne geçme, aynı zamanda işlenilen suçların faillerinin yakalanması konusunda çalışmalar gerçekleştiren kişilerdir. Türkiye’de ve hatta dünyada işlenilen suçların çoğunun, ne yazık ki faili meçhul olarak kaldığını görebilirsiniz veya bunu çevrenizden duyabilirsiniz. Bu olayların aydınlatılmasında kullanılan teknikler sayesinde, emniyet güçlerinin yarım bıraktıkları soruşturmaları aydınlatmaktayız.

Kullandığımız teknikler

Günümüzde dedektif çalışmalarında uygun teknolojik cihazlar ve aynı seviyede olan teknikler kullanılmaktadır. Kullandığımız teknikler sayesinde, suç olaylarının bir bir çözümlenmesine yardımcı olacak uygulamalar geliştirmekteyiz. Günümüze kadar çok sayıda suç olayını ortadan kaldıracak olan davranışlarda bulunduk ve bu durum gün geçtikçe de aynı bu sistem üzerinden devam edecektir. Dedektiflik nedir?, sorusuna verdiğimiz yanıtlar, umarım sizlerin öğrenmek isteğiniz bilgileri içermektedir. Dedektiflik çalışmalarında olay yeri inceleme ekiplerinin kullandığı teknikleri ve uygulamaları kullanmaktayız. Bu tekniklerin esas ortaya çıkış sebebine uygun bir şekilde çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz.

Özel dedektiflik kanunlarınca verilen izinler ve teknikleri kullanmaktayız. Uygulanılan tekniklerin bir çoğu istenilen kıvama gelene kadar, tekniklerin uygulanmasının arasında oldukça çok zaman geçmiştir. Yapılacak olan işlemlerin devamlılığının sabit bir şekilde korunmasının gerektiğinden dolayı, bizler müşterilerimizle eş zamanlı bir biçimde çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Dedektiflik nedir?, denildiğinde bu mesleği tam olarak tanımayan insanlara, tanıtım yapmak ve içerisinde bulunduğumuz mesleği sevdirmek bizlerin başlıca görevidir.

Özel dedektifler

Özel dedektifler; özellikle emniyet güçlerinin içerisinden gelmiş ve öğrenimlerini kolluk kuvvetlerinde tamamlamış, akademilerden veya çeşitli birimlerden ya da özel olarak Avrupa ülkelerindeki üniversitelerden aldıkları sertifikalarla görev yürüten kişilerden oluşmaktadır. Ayrıca bürolar içerisinde bulunan dedektiflerin yaptıkları görevlere göre bir lakabı ve gerçekleştirdikleri hizmetlere göre bir rütbesi bulunmaktadır. Memurlarımız çalıştıkları alanlarda uzmanlaşana kadar uzunca bir zaman geçmiş bulunmaktadır.

Uzman çalışanlarımız günümüze kadar katılmış oldukları eğitimlerden özel dedektiflik sertifikasını kazanmıştır ve bu doğrultularda suç olaylarının aydınlatılmasının önüne geçmektedirler.