öğrenci takibi

Personel Takip ve Araştırması

PERSONEL TAKİP ARAŞTIRMASI

PERSONEL TAKİBİ NEDİR?

Personel takibi kapsamlı olarak personeliniz hakkında haber almanızı kendilerini kontrol etmenizi haklarında ayrıntılı bilgi sahibi olmanızı sağlamaya yarar.

Personel takibi şirket çalışanlarının şirket içinde usulsüz herhangi bir işlem yapıp yapmadığını şirketin zararına neden olacak faaliyetlerde bulunup bulunmadıklarını tespit etmek amacıyla ve bunlardan haberdar olunması amacıyla gerçekleştirilen araştırmadır.

Personel takibi; özel dedektiflik şirketi tarafından gerçekleştirilen personel araştırması adı altında da yürütülen bir hizmettir. Firmanız bünyesinde önemli pozisyonlarda yer alan kişilerin hakkında bildiğiniz ya da bildiğinizi zannettiğiniz ama aslında haberiniz dahilinde olmayan bir çok önemli ayrıntı olabilir. Bu özellikle de geçmişte çalışmış oldukları firmalardaki yaşamış oldukları sorunlar ile alakalı olabilir. Bu tip konuları aslında öğrenebilmek; kişiler hakkında daha doğru kararlar verip kişileri bu bilgilere göre belirli pozisyonları getirebilmek açısından, bu araştırmadan faydalanmanız gerekecektir. 

Personel takibi araştırması özel dedektiflik büromuz tarafından gerçekleştirilir bugüne kadar gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında çalışanlarınız ile ilgili şüphelendiğiniz durumlarla karşılaşılmıştır ve şüphelendiğiniz bazı durumlardır çalışanlarınızın tahmin ettiğiniz gibi mal kaçırdıkları, kendilerine para aktardıkları ya da bir sabıka kayıtlarının olduğu gibi sonuçların tespit edilmişi yönünde gelişmiştir.

PERSONEL TAKİBİ NEDEN GEREKLİDİR?

Personel takibi şirket bünyesinde faaliyet gösteren kişilerin kontrol edilebilmesi ve denetimi altında tutulabilmesi açısından gerekli olan bir çalışmadır.

Firmanız büyümekte ise veya firmanızı büyütmeyi planlıyorsanız; işe alımlar yapmayı düşünüyorsanız personel takibi gibi kapsamlı bir çalışmadan faydalanmanız sizin yararınıza olacaktır.

Personel takibi araştırmaları size büyük oranda destek olacağı gibi aynı zamanda ortaklık yapmayı düşündüğünüz bir firma varsa bu firmalar hakkında kesin ve net bilgiler elde etmek istiyorsanız; ya da şirketin departmanlarında çalışacak kişiler hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız da gerekli olacaktır.

PERSONEL TAKİBİNDE ÖNEMLİ HUSUSLAR

Personel takibi hizmetimiz dikkat edilmesi gereken oldukça önemli bir çalışmadır. Personel takibi ile ilgili firmamızdan çalışma yapılmasını talep ettiğiniz de; sizden bir takım bilgiler ve belgeler istenilmektedir. İstenilen bilgi ve belgeleri bize ulaştırdığınız zaman dedektiflerimiz hızlı bir şekilde çalışmalara başlayarak kısa zamanda istenilen sonuçları ulaşmaktadır.

Personel takibi konusunda dikkat edilmesi gereken başlıca konu gizliliktir. Gizlilik dedektiflik hizmetleri açısından esas alınması gereken bir konu olduğu gibi personel takibi konusu da tamamen gizlilik içerisinde yürütülmesi gereken üçüncü şahıslar tarafından özellikle de firmanız bünyesinde faaliyet gösteren personeller tarafından fark edilmemesi gereken bir çalışmadır.

ÖZEL DEDEKTİFLİK HİZMETLERİNDE PERSONEL TAKİBİ

Personel takibi; özel dedektiflik hizmetleri arasında yer alan firmanızda faaliyet gösteren personeller hakkında gerçekleştirilen haklarında bilmediğiniz tüm bilgilere ulaşmanızı sağlayan güvenmediğiniz personelleriniz ile ilgili şüphelerinizin yerli ya da yersiz olduğuna karar vermenizi kolaylaştıran bir çalışmadır.

Personel takibi oldukça önemli bir çalışmadır. Bu nedenle personel takibi konusunda faaliyet gösteren dedektiflerin mutlak suretle her ayrıntıyı gözden geçirmesi ve tek tek tüm bilgi ve belgeleri incelemeleri gerekmektedir.

Personel takibi sonucunda elde edilecek yanlış bir sonuç asla telafi edilemeyeceğinden yapılan çalışmalarda dikkat çok önemlidir. Özel dedektiflerimiz bu konuda hassasiyet ile faaliyet göstermektedir.