Mal Varlığı Tespiti

MAL VARLIĞI TESPİTİ

Mal Varlığı Tespiti Çalışması Nedir?

Dedektiflik mesleğinin doğuşu bazı kaynaklara göre 1800’lü yıllara kadar dayanmaktadır.Dedektif kelimesi etraflıca bahsetmeyi arzular isek; sözlük manası, halk ağzındaki anlamı, bilimsel ve litaratürsel meslek manası olmak üzere üç kutupta inceleyebiliriz.Sözlük manasında, suçlulurı ve faili meçhulleri soruşturmak amacıyla görev alan kişidir.Halk ağzında ise, eşini aldatan eşlerin yakalanması ve kabahatlarinin ispatlanması için tutulan uzman kişidir.Bilimsel ve litaratürsel meslek anlamı olarak ise bilinenlerin bilinmeyen, görünenlerin de görünmeyen taraflarını su üzerine çıkarmak için,bilimsel araştırma metotları kullanılarak yapılan araştırma ve çalışmaların bütününü icra edebilen kişidir.Dedektif olabilmek insanlara eskiden beri zor ve karmaşık gelmektedir.Fakat eskiden dedektif olmak ile şimdi dedektif olmak arasında epey farklar bulunmaktadır.Mal Varlığı Tespiti kapsamında günümüzde insanlar çeşitli faktörler nedeniyle sahip oldukları mal varlığı bilgilerini gizlemekte veya başkasının üzerine devrederek yokmuş gibi göstermektedir.Mal Varlığı Tespiti kapsamında bunun örneğin bir boşanma davasında eşe çok zararı olacağından kişilerin mal varlıkları, taşınmaz bilgileri, araç veya taşıt sorgusu, arsa ve gayrimenkul durumları, banka hesapları, kredi kartı bilgileri, haciz, yatırım gibi birçok bilginin öğrenilmesi çalışmasına mal varlığı tespiti çalışması demekteyiz.Mal Varlığı Tespiti hizmetinde özel dedektiflik büromuz son yıllarda bu hizmeti sıklıkla sunmakta olup konu hakkında birçok somut delile ulaşmaktadır.

Mal Varlığı Ne Şekilde Tespit Edilir?

Mal Varlığı Tespiti kapsamında sizlerden gelen müracaat doğrultusunda, kişinin eğer adres veya tc gibi kritik noktalayıcı bilgilerini bilmiyorsanız, öncelikle teknik, sanal ve fiziki takip yapılarak adres tespiti yapılır.

Mal Varlığı Tespiti kapsamında adres sorgulatılarak kimin üzerine olduğu bulunur. Bulunan bilgiler eğer eşleşirse kişinin doğru şahıs olduğundan emin olunur. Sonra kişinin noterdeki ve vergi dairesindeki son 10 yıldaki hareketleri incelenir.

Mal Varlığı Tespiti kapsamında gereken kişilerle irtibar kurulur ve bilgiler onaylanır. Sonra sizlere geniş ve kapsamlı bir rapor sunulur.

Mal Varlığı, Taşınmaz ve Banka Durumlarının Araştırılması

Mal Varlığı Tespiti kapsamında özel dedektiflik büromuz bilgilerini vermiş olduğunuz şahsın ismi üzerine sahip olduğu mirası ve mal varlığı, taşınmaz(arsa, gayrimenkul, villa, yazlık, bahçe..vb) durumu ve banka hesaplarındaki bütün hareketlilikler olmak üzere detaylı araştırmalar yapmaktadır.

Mal Varlığı Tespiti kişinin ismi üzerine sahip olduğu bütün kredi kartları bulunarak, hangi şehirde, saat kaçta, hangi mekanda, ne kadar alışveriş yapılmış veya para çekilmiş gibi önemli bilgilerin alımını gerçekleştiren özel dedektiflerimiz, ayrıca herhangi bir mahkeme emri durumu söz konusu olduğunda sizlere gerekli delil ve kanıtı sağlayarak bütün kredi kartlarının kullanımının durdurulması sağlanmaktadır.

Mal Varlığı Tespiti kapsamında insanların sahip oldukları gayrimenkul, arsa, yazlık, konut, apartman gibi yatırımlarının bulunduğu arsaların hangi yıllarda imara açıldığı, tapu ve sigorta sorguları, bina yaşı, beton zemin ebatları gibi birçok bilgi düzenlenerek sizlere rapor edilir.

Vergi Dairesindeki Hareketlerin İncelenmesi

Mal Varlığı Tespiti kapsamında şahsın vergi dairesinde kendi adına kayıtlı bulunan taşıtların, mülk ve taşınmazların, kurum hisselerinin satışı, alımı, daha evvelden kimlerin üzerine kayıtlı oldukları, vergi levhasında borcunun bulunuyorsa ne kadar olduğu, varsa rehinli veya haciz durumları gibi bilgiler açığa çıkartılır.

Haksız Kazanç Tespiti

Mal Varlığı Tespiti kapsamında bir şekilde insanları dolandırarak veya çeşitli sahtekarlıklarla insanların gözünü boyayarak para kazanan insanların parayı kazanma şekillerinin ne kadar yanlış olduğunu tartışma gereği duymuyoruz. Bu şahısların mümkün olan en kısa süre içerisinde yakalatılması gerekmektedir. özel dedektiflik büromuz geniş ekipli çalışmalarla geçmiş yıllarda büyük karapara örgütlerini çökertmiş olmanın gururunu yaşamaktadır. Günün her saati bizleri arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.