öğrenci takibi

Öğrenci Takibi

ÖĞRENCİ TAKİBİ

ÖĞRENCİ TAKİBİ NEDİR?

Öğrenci takibi her geçen gün ülkemizde artan suç oranları ile ve özellikle çocuklara yönelik artan suç oranları nedeniyle özel dedektiflik hizmetleri vermekte olan büromuz tarafından da konu ile alakalı olarak bir takım araştırmalar yapılmaktadır.

Öğrenci takibi; ebeveynler çalışma hayatlarından hayatın yoğunluğundan dolayı çocukları ile ilgilenememekte ve yeterince onlara vakit ayıramamaktadır. Bu durumda da çocukları sahipsiz ve başıboş kaldığından birtakım kendini bilmez kişiler tarafından kullanılmakta veya kandırılmaya çalışılmaktadır. Özel dedektiflerimiz bu konuda ayrıntılı olarak çalışmalar yapmaktadır. Gerek çocuklarımızın kullanmakta olduğu teknolojik ürünleri gerekse cep telefonlarını ve benzer bir takım cihazları kullanarak onları uzaktan bile olmuş olsa takip ederek izleyerek gözlemleyerek dinleyerek kimlerle arkadaşlık ettiklerini kimlerle görüştüklerini herhangi bir kötü alışkanlıklarının olup olmadığını ve daha birçok ayrıntıyı tespit etmekte ve gerektiğinde belgeler halinde sizlere sunmaktadır.

Öğrenci takibi olarak adlandırılan diğer bir tabirle de çocuk takibi olarak da adlandırabileceğimiz bu çalışma son yıllarda ebeveynler tarafından oldukça ilgi görmekte ve ebeveynler bizlere bu konu ile ilgili gelerek çocuğumdan şüpheleniyorum kötü bir alışkanlığı mı var? Madde bağımlılığı mı var? Bunu öğrenebilir miyiz, bu konuda araştırma yapabilir miyiz? gibi taleplerde bulunmaktadır. Özel dedektiflerimiz konuyla alakalı ayrıntılı olarak çalışmalar yapmakta araştırmalar yapmakta ve varsa kötü alışkanlıkları bunları tespit ettikleri gibi bunların nereden kaynaklandığını kimler tarafından alıştırıldıklarını, hepsini de ayrıntılı olarak tespit ederek sizlere sunmaktadırlar.

ÖĞRENCİ TAKİBİ NASIL YAPILIR? 

Öğrenci takibi bir haftalık bir süre içerisinde gerçekleşmekte olan takip ve inceleme çalışmalarından araştırmalardan oluşmaktadır.

Öğrenci takibi araştırmaları kapsamında okul çevresi, arkadaşları, varsa madde bağımlılıkları, gezdikleri ve takıldıkları mekanlar kimlerle ve nerelerde en çok vakit geçirdikleri tespit edilmekte olup ve sizlere gerek yazılı gerekse görsel olarak sunulmaktadır öğrenci takibi öğrencinin özel hayatı ile ilgili merak edilen tüm konuları aydınlanmasını sağlar.

ÖĞRENCİ TAKİBİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Öğrenci takibi; özel dedektiflik bürolarımız tarafından konuyla alakalı birtakım kurallar ve hassasiyet gösterilen titizlik gösterilen ayrıntılar söz konusudur. Öğrenci takibi; takip edilmesi istenilen öğrencinin ailesi akrabaları başta olmak üzere her biriyle ayrıntılı olarak konuşularak haklarında detaylı olarak bilgi toplanarak gerçekleştirilen öğrencinin günlük yaşantısında ayrıntılı olarak neler yaptığını takip ederek, casus yazılımlardan da faydalanarak telefonunu dinleyip gerçekleştirilen bir çalışmadır. Öğrenci takibi diğer tüm özel dedektiflik hizmetleri gibi gizliliğin esas alındığı sözleşme ile gerçekleştirilen, üçüncü şahıslara asla bilgi aktarılamayan bir çalışmadır.

Öğrencilerde madde bağımlılığı oranları öğrenci takibi yapılan araştırmalara göre maalesef ki her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Madde bağımlılığı okul çağındaki çocukları da kurban etmiştir öğrenci takibi araştırmalarımızda son yıllarda en çok karşılaştığımız konulardan bir tanesi ailelerin çocuklarıyla ilgili şüphelerinin büyük bir çoğunluğunun madde bağımlılığından kaynaklandığı bunların sigara uyuşturucu ve alkol gibi maddeler olduğudur. Hatta ilkokul çağındaki çocukların bile artık bu maddeleri kullandığı yönünde olmuştur..

MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE

Madde bağımlılığı olan bir genç bu maddeyi kullanmadığı dönemlerde yoksunluk çekmektedir ve çekmiş olduğu yoksunluk krizinden ötürü birtakım sorunlar yaşamaktadır. Kişilerin beyninde oluşan hasardan ötürü yaşamış oldukları bu durum ailelerini yeterince üzmekte ve ne yapacaklarını bilmez hale getirmektedir.

Madde bağımlılığı konusunda alanında uzman birçok profesör hizmet vermekte ve birçok seminerler düzenlenmektedir. Eğer sizlerin de çocukların da bu yönde bir takım alışkanlıklar mevcut ise; çocuğunuzun madde bağımlılığı varsa kendisini bundan nasıl kurtarabilmek için ilk yapmanız gereken madde bağımlılığı ile alakalı olan seminerlere katılmak olmalıdır.

Madde bağımlılığı; unutmayın ki bir kimse madde bağımlısı ise onu doktora götürüp veya zorla bunu bırak diye diretmekten önce ilk yapmanız gereken şey madde ile ilgili ve yaşanacaklar ile ilgili bilgi edinmek olmalıdır. Bir takım seminerlere katılmak bu konuda ilgili kurum kuruluş hatta hastanelerle doktorlarla irtibata geçmek, ne yapmanız gerektiği, nasıl önlem alınması gerektiği ile ilgili bilinçlenmek olmalıdır. Madde bağımlılığı insanları suça yönelten suç işlemeye yönelten mutlaka çocuğunuzun bu alışkanlıktan kurtulması için çaba sarf etmeniz gereken bir konudur.

ÖĞRENCİ TAKİBİ VE ARAŞTIRMASI KONUSUNUN ÖNEMİ

Öğrenci takibi ilk olarak ebeveynlerin yapması gereken bir eylemdir ebeveynler çocuklarına karşı nasıl bir yaklaşımda olurlarsa çocukları da onlara karşı o şekilde yaklaşacaktır.

Öğrenci takibi; unutmayın her ne kadar ipler sizin elinizde olsa bile çocuğunuza bunu çok fazla hissettirmemelisiniz ve çocuğunuzun üzerinde aşırı baskı kurmamanız gerekmektedir. Tabii bu da ipleri çocuğunuzun eline vereceğiniz ve kendinizi ona idare ettireceğiniz anlamına gelmemektedir. Öğrenci takibi çalışmalarımızda sizlere çocuğunuz ile ilgili bilmediğiniz her şeyi en ince ayrıntısına kadar aktarmakta ve ne yapmanız gerektiğini anlatmaktayız. Elde edilen belgeler ve bilgiler doğrultusunda hareket ederseniz çocukla iletişiminiz daha güçlü olacaktır.

ÖĞRENCİ TAKİBİNDE ÖZEL DEDEKTİFLİK ÇALIŞMALARIMIZ

Öğrenci takibi adı verilen çalışma da kapsamlı olarak özel dedektiflik alanında gerçekleştirilen birçok takip çalışmasından araştırma çalışmalarından yararlanılmaktadır. Yapılan çalışmalar profesyonel anlamda gerçekleştirildiğinden yasalara uygun olarak ve hukuki açıdan sorun yaşanmayacak şekilde gerçekleştirilmektedir. Yine diğer tüm araştırmalarımızda olduğu gibi firma olarak almış olduğumuz prensiplerimiz ve kararlarımız öğrenci takibi konusunda da geçerlidir.