boşanma davaları için delil toplama

Adres Tespiti

ADRES TESPİTİ

ADRES TESPİTİ NEDİR?

Adres tespiti hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz, alacaklı olduğunuz borcunu ödemeyen veya ulaşamadığınız kişi ya da kişiler ilgili yapılmakta olan çalışmadır. Teknolojinin de ilerlemesi ile adres tespiti konusunda yapılan çalışmalardan kısa sürede sonuç alınabilmekte ve kesin bilgiler elde edilmektedir. Çoğu zaman hakkında araştırma yapılmakta olunan kişiler resmi olarak beyan etmiş oldukları ikametgah adreslerinde bulunmamakta ve bu adreslerinde ikamet etmemektedirler. Bu gibi kişi ya da kişilere sizlerin kendi çabalarınız sonucunda ulaşabilmeniz maalesef ki, mümkün olmamaktadır.

Adres tespiti; yapılan bu araştırmalar alanında profesyonel birçok alanda başarılı sonuçlar elde edebilen gerek teknik gerek fiziki gerekse sanal takip çalışmalarını yapabilen bunun yanı sıra birçok kurum ya da kuruluşta bağlantıları bulunan profesyonel kişiler tarafından yapılmaktadır. Hakkında dava açmayı düşündüğünüz, kendisine hiçbir şekilde ulaşamadığınız kişilere uzmanlarımız tarafından yapılan araştırmalar sayesinde ulaşmanız, haklarında gerekli olan gerçek bilgiler eşliğinde kişilere dava açabilmeniz çok daha kolay olacaktır. Kişi ya da kişiler hakkında en gerçek bilgilere ulaşmanız için yapılacak olan bu çalışma sayesinde; hakkınızı arayabilecek ve haklarınızı koruyabileceksiniz.

TESPİT NEDEN YAPILMALIDIR?

Adres tespiti; ilk etapta akla gelen hiç kuşkusuz kayıp kişilerin aranmasıdır. Bir yakınınız kayıp ise; kendisinden haber alamıyorsanız nerede olduğunu kimlerle görüşmüş olacağını bilmiyor ve kendi çabalarınız ile kendisine ulaşamıyorsanız; profesyonel anlamda yapılmakta olan kapsamlı araştırmalardan yararlanabilir ve bu sayede kendisine ulaşabilir ya da ulaşma şansınızı çoğaltabilirsiniz. Başka bir açıdan düşünüldüğünde de az önce de belirtmiş olduğumuz gibi borçlu olan, alacaklı olduğunuz, hakkında dava açmayı veya icra takibi başlatmayı düşündüğünüz kişi yada kişilerin gerçek adreslerine ulaşmanız sağlanacaktır. Genellikle karşılaşılan ve kişilerin alacaklı oldukları, dava açmayı düşündükleri haklarında işlem başlatmayı düşündükleri kişilere ulaşamamaları ve bunun sonucunda da sonuçlanamayan birçok dosya ile karşı karşıya kaldıklarıdır.

Adres tespiti ile ilgili yapılan çalışmalarında yardımı ile kişilerin aslında bulunmuş oldukları adreslerin neresi olduğuna ulaşılabileceği gibi, buna bağlı olarak sonuçlanamamış olan birçok dosyada sonuçlanmakta ve kişiler hakkında gerek icra takibi başlatılabildiği gibi gerekse dava açılabilmektedir. Bu yönde yapılan bir araştırma daha doğrusu kapsamlı bir çalışma ile kişiler yani sizler haklarınızı arayabilmektesiniz. Bir kişiden veya bir şirketten alacağınız var ise; bu kişiye ya da kuruma ulaşamıyor ve belirtilen adreslerde kendileri ile ilgili hiçbir bağlantı elde edemiyorsanız, profesyonel olarak bu alanda sizlere gerek resmi makamlar üzerinden, gerek yurt içi gerekse yurt dışı bağlantıları bulunan, banka hesap hareketleri üzerinden bile olsa bir şekilde istediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlayacak olan kişiler ile çalışmanız gerekecektir. Uzun süreden beri sürüncemede olan sonuçlandıramadığınız bir boşanma davanız bile olabilir eski eşinize ulaşamıyor kendisinden haber alamıyor olabilirsiniz; bu durumda da yapılacak olan profesyonel araştırmalar sonucunda elde edilen bilgiler ile hem eşinizin adres bilgilerine hem de hakkında birçok bilgiye ulaşmanız mümkündür. Sadece bu kadar ile de sınırlı değil; teknolojinin yayılması ile birlikte internet üzerinden satışlarında artması ile günümüzde birçok kişi dolandırılmakta ve bu kişilere ulaşılmamaktadır. Uzmanlarımız adres tespiti ile ilgili yapmış oldukları çalışmalarda teknik olarak üst düzey donanımlara sahip olmaları ve eğitimleri gereği sizlere bu konuda da yardımcı olmakta ve sizi dolandırdığını düşündüğünüz kişilere ulaşmanızı sağlamaktadır.

TESPİTİN ÖNEMİ

Adres tespiti; resmi kurum ya da kuruluşlarda işlem yapabilmek kişi ya da kişiler ile ilgili herhangi bir yaptırımda bulunabilmek için öncelikli olarak kişilerin gerçek adres bilgilerine sahip olmak gerekmektedir. Kişilerin yalan beyanda bulunarak farklı adreslerde kendilerini ikamet ediyor gibi göstermeleri sonucunda haklarında işlem yapılması zorlaşmakta ve hatta çoğu zaman bu süreç uzamaktadır.

Bunun önüne geçebilmek amacıyla uzmanlarımız tarafından her türlü kurum ya da kuruluş üzerinden araştırma yapıldığı gibi kişilerin yakınları üzerinden de yapılan araştırmalardan veya kişilerin yakınlarının sosyal medya hesapları üzerinden yapılan araştırmalardan elde edilen sonuçlar ile ihtiyaç duyulan adres bilgilerine ulaşılmaktadır. Adres tespiti ; bu konuda yapılan araştırmalar hayatınızın birçok farklı alanında sizi etkilemekte olan kayıp kişiler ile ilgili elde etmek istediğiniz sonuçlara ulaşmanızı sağlamaktadır. Hayatınızın her alanında diyoruz çünkü gerek sevdiklerinizden haber alamadığınızda gerekse dolandırıldığınızda ve borçlunuza ulaşmak istediğinizde yapılan araştırmalar sayesinde kesin sonuçlar ile konuyu netliğe kavuşturabilirsiniz. Bir diğer taraftan da borçlu olan kişilerin beyan etmiş oldukları gibi mal sahibi olup olmadıklarını meal kaçırıyorlar ise bu durumu en doğru ve net haliyle öğrenmeniz mümkündür.